Činnost SDH - 2014

VVH se uskutečnila 18.1.2014 od 1500.

Přítomno 32 členů SDH Chlum a 7 hostů. Výroční schůze se zúčastnili zástupci Okrskového sdružení, starosta okrsku Hlinsko  Michal Preisler  a velitel okrsku Hlinsko a člen  OSH Chrudim bratr Petr Stodola. Dále členové SDH Stan Milan Bříza, Ladislav Zrzavý a Jaroslav Hovorka a členové SDH Košinov Stanislav Štěpánek a Michal Štěpánek.

• 15.2. - proběhlo školení řidičů
  • 21-22. 2. - školení strojníků výjezdových jednotek, kterého se zúčastnil bratr Jaroslav Vašek a Vojtěch Marek
  • 18.4. -školení Hasič III. Stupně – Bulena, Marek, Brožek ml., Křivský ml.
  • 3.5. - Studnice -  Memoriál Tomáše Vařečky
  • 17.5. - Okrsková soutěž jejímž pořadatelem byl náš Sbor dobrovolných hasičů Chlum. Soutěž se uskutečnila v rámci oslav 135. výročí založení sboru našeho SDH a proběhla ve sportovním areálu ve Ždírci nad Doubravou. Jediným negativem bylo deštivé počasí. Soutěž vyhrálo naše družstvo, které postoupilo na Okresní kolo v požárním sportu.
  • 24.5. - „Dálková doprava vody“. Místo konání Blatno. Při dopravě vody se porouchala naše PS 12 (prasklá trubka chlazení oleje).
  • v letních měsících proběhla oprava PS 12.
  • v měsíci říjnu byl bezplatně převeden do majetku SDH Chlum automobil AVIA A 30.
  • v rámci Zásahové jednotky JPO 5, bylo pořízeno nové auto, FORD Tranzit.

• 30. 4. Pálení čarodějnic.
  • 7. 6. - výlet ZOO Zlín, Archeo skanzen MODRÁ
  • 30.8. -  Dětský den – Školka Chlum

• v měsících leden až březen byla dokončena výstavba sociálního zařízení v místní hasičské zbrojnici a rekonstrukce garáže.
  • v létě byla zahájena rekonstrukce udírny na místním letním parketu